Klinika Weterynaryjna Brynów

Lekarze weterynarii

Poznaj zespół naszych lekarzy


Lekarz weterynarii
Krzysztof Czogała, lekarz weterynarii. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytetu Przyrodniczego) we Wrocławiu (1972). Odbył praktykę studencką w Utrechcie, na tamtejszym uniwersytecie oraz w prywatnej lecznicy weterynaryjnej. Po stażu zawodowym rozpoczął pracę w PZLZ w Chorzowie.
Lekarz weterynarii
Mirosław Rybicki, lekarz weterynarii, ur. 05.05.1974. Od początku swojej drogi zawodowej związany z Kliniką Weterynaryjną Brynów. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej AR we Wrocławiu (dyplom 1999r). Ukończył Studium Podyplomowe z zakresu chorób psów i kotów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów w 2008 r.
Lekarz weterynarii
Aleksandra Paczkowska, lekarz weterynarii. W wieku 5 lat po obejrzeniu filmu „Wszystkie zwierzęta małe i duże” powiedziała „Będę weterynarzem” i słowa dotrzymała. Całe dzieciństwo leczyła wszystkie pluszaki i maskotki. A swój wymarzony zawód zdobyła kończąc Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Lekarz weterynarii
Dobrosława Krysa, lekarz weterynarii. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Z Kliniką Weterynaryjną Brynów związana od ukończenia studiów z wyróżnieniem w 2006 roku. Kilka lat później uzyskała stopień specjalisty chorób psów i kotów. W Klinice zajmuje się leczeniem małych zwierząt w tym również zwierzętami egzotycznymi, które stanowią jej wielką pasję popartą intensywnym kształceniem. Prywatnie rozpieszcza swojego psa rasy chihuahua. Wolne chwile lubi spędzać przy ciekawej książce.
Lekarz weterynarii
Już jej Pani z przedszkola mówiła, że Ania zostanie lekarzem weterynarii. Bo nikt z takim zacięciem nie leczył „chorych” pluszaków.
Lekarz weterynarii
Beniamin Szweda, lekarz weterynarii. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z 2020 roku. Z Kliniką Weterynaryjną Brynów związany od 2017 roku, gdzie odbywał praktyki i wolontariat. Obecnie w Klinice zajmuje się głównie profilaktyką i leczeniem chorób wewnętrznych małych zwierząt.

Technicy weterynarii

Poznaj zespół naszych techników


Technik weterynarii
Technik weterynarii, fizjoterapeuta absolwentka Technikum Weterynaryjnego. W klinice pracuje od 1999 roku, w charakterze asystenta medycznego.
Technik weterynarii
Fizjoterapeuta, zoofizjoterapeuta. Członek Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów. W Klinice pracuje od 10 lat. Zajmuje się rehabilitacją zwierząt i opieką nad szpitalem. Do jej obowiązków należy również opieka przed i po operacyjna oraz asysta przy zabiegach chirurgicznych.
Technik weterynarii
Od najmłodszych lat jej życie związane było ze zwierzętami. Wiedziała, że to z nimi zwiąże swój los w przyszłości. Skończyła inżynierię biomedyczną, ale to nie było to. Studiując równocześnie skończyła technikum weterynarii, by zrealizować swoje marzenia. Od początku pracy w Klinice asystuje przy zabiegach operacyjnych, zajmując się także anestezjologią.
Technik weterynarii
Od najmłodszych lat jej marzeniem była praca ze zwierzętami. W Klinice pracuje jako asystent weterynaryjny, do jej obowiązków należy między innymi przygotowywanie zwierząt do zabiegów, oraz opieka nad zwierzętami po zabiegach chirurgicznych.

Sekretariat oraz Sklep

Zespół wspomagający naszą klinikę


Sekretariat
Beata Pyrek z Kliniką Weterynaryjną Brynów związana jest od samego początku jej istnienia. Kocha ludzi i zwierzęta, dlatego tak dobrze odnajduje się na swoim stanowisku pracy. ​ Pomaganie Państwa pupilom to jej pasja, którą poza godzinami pracy z powodzeniem przenosi na dzikie zwierzęta. Pod jej czułą opieką osierocone lub chore jeże i wiewiórki dostają szansę na nowe życie i wracają na łono natury.
Sekretariat
Jej uśmiech już od 11 lat wita klienta, który odwiedza naszą Klinikę. Zawsze jest gotowa Państwu pomóc i udzielić wszystkich niezbędnych informacji.
Sklep dla zwierząt
W sklepie przy Kinice Weterynaryjnej Brynów pracuje 23 lata. Kieruje się mottem: „Rób w życiu to co kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia”.